Koszyk

Miyabi

Miyabi®

Bielizna termoaktywna zimowa powinna spełniać kilka funkcji: musi być ciepła, doskonale odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry oraz szybko wysychać. Tylko najlepsze, najbardziej zaawansowane włókna materiału mogą spełniać takie warunki. Takie właśnie są materiały MIYABI®. Odpowiedzialna za stworzenie tak innowacyjnej przędzy typu micro-acrylic jest firma Mitsubishi. Tego typu przędza uzyskana została poprzez połączenie nowej generacji włókna akrylowego z wiskozą. Materiał ten posiada właściwości zbliżone do wełny i bawełny, ale jest jeszcze delikatniejsza w dotyku, bardziej miękka. Co ważne nawet po wielokrotnym praniu MIYABI® nie zmienia się.

MIYABI® składa się z bardzo cienkich włókien (grubości ok.10 mikronów) co w połączeniu z bardzo niską wagą powoduje bardzo szybkie wysychanie, dużo szybciej niż bawełna. Jedna warstwa odzieży z MIYABI® o gramaturze 200g/m² utrzymuje ciepło porównywalne do podwójnej warstwy odzieży z bawełny o podobnej gramaturze. MIYABI® jest idealne dla osób nie lubiących marznąć, dłużej utrzymuje ciepło oddawane przez ciało. W bieliźnie MIYABI® nie występuje zjawisko pilingu materiału, gdyż posiada specjalną polimeryzację zapobiegającą temu.

Kolejnym z plusów stosowania tego typu materiału jest jego bakteriostatyczność, na powierzchni bielizny nie rozwijają się bakterie ani grzyby. Materiał jest także hipoalergiczny, nie podrażnia skóry, tak jak ma to czasem miejsce w produktach wełnianych.

Brak produktów pasujacych do wyboru.