Koszyk

Softshelle męskie

Męski softshell turystyczny

Męskie softshelle stają się bardzo popularne, to uniwersalna odzież doceniana za wygodę i wszechstronność. Softshelle najłatwiej podzielić jest na bluzy i kurtki. Czasem spotkamy także tzw, hybrydowe konstrukcje, gdzie część bluzy wykonana jest z materiału softshellowego (np. ramiona czy rękawy), a część ze zwykłej tkaniny. Softshelle są lżejsze od tradycyjnych kurtek, mają często nowoczesny, sportowy krój i design.

7 Produkty

Ustaw Kierunek Malejący
 1. Softshell z kapturem Regatta Arec
  Już od 199,99 zł Regular Price 399,99 zł
 2. Lekka kurtka Softshell Bergson Nevado SS
  Już od 359,20 zł Regular Price 449,00 zł
 3. Softshell męski z kapturem Bergson Nevado SS
  Już od 359,20 zł Regular Price 449,00 zł
 4. Kurtka softshellowa męska Bergson Nevado
  Już od 359,20 zł Regular Price 449,00 zł
 5. Czarny softshell z kapturem Regatta Arec III
  Już od 199,99 zł Regular Price 399,99 zł
 6. Granatowa bluza softshellowa męska Regatta Arec II
  Już od 199,99 zł Regular Price 399,99 zł
 7. Męski softshell z kapturem Regatta Arec II
  Już od 119,99 zł Regular Price 299,99 zł

7 Produkty

Ustaw Kierunek Malejący

Softshell może Cię zaskoczyć!

Softshell to nie jest zwykła bluza, to bardzo wszechstronna część odzieży turystycznej, która dzięki swym właściwościom technicznym cieszyć Cię będzie na każdym wyjeździe poza miasto. Męskie softshelle to alternatywa dla typowych kurtek turystycznych z membraną. Bardziej miękki i bardziej wygodny materiał jest często wybierany podczas aktywności na świeżym powietrzu, wtedy, gdy zależy nam na dużej oddychalności materiału i swobodzie.

Co to jest Softshell?

Typowe softshelle składają się z dwóch warstw, miękkiej polarowej ociepliny umieszczonej bliżej ciała, oraz warstwy zewnętrznej, czyli materiału o dużej elastyczności i oddychalności. Tego typu zestawienie powinno chronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sam softshell nie ochroni nas jednak całkowicie przed dużymi opadami deszczu, ale w czasie niewielkiego opadu już tak. Dzieje się tak dlatego, że kurtki i bluzy softshellowe wyposażane są w hydrofobową powłokę zewnętrzną DWR (Durable Water Repellent), która powoduje skraplanie się cząsteczek wody i ich spływanie po materiale. Tego nie mają zwykłe bluzy lub polary. Głównym celem softshelli jest jednak ochrona przed silnym wiatrem, a więc przed wychłodzeniem organizmu i z tego zadania softshelle wywiązują się znakomicie. Dostępne w naszym sklepie kurtki softshellowe marki Bergson wyposażone w membrany wiatroodporne, to solidna ochrona podczas górskich wypraw. Jeśli szukasz dobrego softshella z kapturem, polecamy sprawdzoną bluzę Arec Regatty.