Koszyk

Plecaki wycieczkowe (do ±35 l)

Małe i średnie plecaki turystyczne

Wybierając się na wycieczkę, wędrówkę po lesie czy krótki wyjazd turystyczny potrzebujesz niedużego plecaka. Musi być praktyczny i wygodny. I takie właśnie plecaki znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy także plecaki do miasta, do codziennego użytku. Zapoznaj się z ofertą eTrapera poniżej.

Produkty 1-24 z 52

Ustaw Kierunek Malejący
 1. Plecak turystyczny Brisk 22 Bergson Black
  NowośćPromocja
  Plecak turystyczny Brisk 22 Bergson Black
  Cena promocyjna 271,20 zł Regular Price 339,00 zł
 2. Granatowy plecak turystyczny Bergson Brisk 22l
  NowośćPromocja
  Granatowy plecak turystyczny Bergson Brisk 22l
  Cena promocyjna 271,20 zł Regular Price 339,00 zł
 3. Zielony plecak turystyczny Bergson Brisk 22l
  NowośćPromocja
  Zielony plecak turystyczny Bergson Brisk 22l
  Cena promocyjna 271,20 zł Regular Price 339,00 zł
 4. Plecak wycieczkowy Bergson Lote Air Flex Black
  NowośćPromocja
  Plecak wycieczkowy Bergson Lote Air Flex Black
  Cena promocyjna 239,20 zł Regular Price 299,00 zł
 5. Plecak Geranger 20l Solid Fjord Nansen
  Promocja
  Plecak Geranger 20l Solid Fjord Nansen
  Cena promocyjna 296,99 zł Regular Price 329,99 zł
 6. Plecak Fjord Nansen Geranger 30l Solid
  Promocja
  Plecak Fjord Nansen Geranger 30l Solid
  Cena promocyjna 323,99 zł Regular Price 359,99 zł
 7. Taktyczny plecak moro Crab Nils Camp NC1732
  Promocja
 8. MIĘTOWY PLECAK BIEGOWY JOURNEY NILS CAMP NC1797
  Promocja
 9. NIEBIESKI PLECAK BIEGOWY JOURNEY NILS CAMP NC1797
  Promocja
 10. Szary plecak do biegania Journey Nils Camp NC1797
  Promocja
 11. Plecak turystyczny Regatta Paladen Notebook 17" 35L
  Promocja
  Plecak turystyczny Regatta Paladen Notebook 17" 35L
  Cena promocyjna 249,99 zł Regular Price 549,99 zł
 12. Mały plecak wodoodporny Bergson Seal Pack 15L
  Promocja
  Mały plecak wodoodporny Bergson Seal Pack 15L
  Cena promocyjna 188,30 zł Regular Price 269,00 zł
 13. Plecak wodoodporny Bergson Jetbag 30L Roll&Click
  Promocja
  Plecak wodoodporny Bergson Jetbag 30L Roll&Click
  Cena promocyjna 258,30 zł Regular Price 369,00 zł
 14. Plecak wodoodporny na kajak/ponton Bergson Aqua Bag 30L
  Promocja
  Plecak wodoodporny na kajak/ponton Bergson Aqua Bag 30L
  Cena promocyjna 279,30 zł Regular Price 399,00 zł
 15. Plecak w kwiatki Bergson Bodo 30 litrów
  Promocja
  Plecak w kwiatki Bergson Bodo 30 litrów
  Cena promocyjna 175,20 zł Regular Price 219,00 zł
 16. Plecak uniwersalny Bergson Bodo Moro 30L
  Promocja
  Plecak uniwersalny Bergson Bodo Moro 30L
  Cena promocyjna 175,20 zł Regular Price 219,00 zł
 17. Plecak turystyczny 30 litrów Bergson Alta
  Promocja
  Plecak turystyczny 30 litrów Bergson Alta
  Cena promocyjna 167,30 zł Regular Price 239,00 zł
 18. Plecak na weekend Bergson Alta 30
  Promocja
  Plecak na weekend Bergson Alta 30
  Cena promocyjna 167,30 zł Regular Price 239,00 zł
 19. Plecak z miejscem na laptop Bergson Grimstad 30
  Promocja
  Plecak z miejscem na laptop Bergson Grimstad 30
  Cena promocyjna 231,20 zł Regular Price 289,00 zł
 20. Plecak turystyczny Bergson Grimstad 30 Laptop
  Promocja
  Plecak turystyczny Bergson Grimstad 30 Laptop
  Cena promocyjna 231,20 zł Regular Price 289,00 zł
 21. Plecak na wycieczkę Bergson Stjordal 25 RED
  Promocja
  Plecak na wycieczkę Bergson Stjordal 25 RED
  Cena promocyjna 188,30 zł Regular Price 269,00 zł
 22. Plecak miejsko-turystyczny Bergson Stjordal 25
  Promocja
  Plecak miejsko-turystyczny Bergson Stjordal 25
  Cena promocyjna 188,30 zł Regular Price 269,00 zł

Produkty 1-24 z 52

Ustaw Kierunek Malejący

Jak wybrać plecak turystyczny?

Wybór małego lub średniego plecaka turystycznego może okazać się nie lada problemem. Oferta na rynku jest bardzo duża. Ale spokojnie, wystarczy określić do czego będzie używany i sytuacja robi się bardziej klarowna. Jesli szukasz plecaka typowo w góry, na jedno- dwudniowe wycieczki, zwróć uwagę, aby plecak miał przynajmniej dwie przegrody. Ułatwi to podział załadunku np. na ubrania i jedzenie. Dobrze żeby plecak posiadał kilka mniejszych i większych kieszeni zewnętrznych. Do takich kieszeni zazwyczaj wkładamy coś z czego często korzystamy na szlaku lub w podróży. Boczne kieszonki przydają się na napoje lub przekąski. Dokumenty i inne cenniejsze przedmioty chowamy do kieszonek wewnętrznych zamykanych na zamek.

Jeśli szukamy plecaka miejsko-turystycznego, który będzie używany na co dzień i tylko sporadycznie na wyjazdy, wtedy wystarczy jedna komora plecaka. Nie są także konieczne liczne kieszenie, uchwyty czy paski kompresyjne. Wybieramy wtedy prosty plecak o jednolitej bryle. Nie będzie on też narażony na taką intensywność używania jak podczas trekkingu, więc materiał z którego jest zrobiony nie musi być specjalnie wzmacniany. Cena plecaka codziennego/miejskiego jest oczywiście niższa niż plecaka trekkingowego.

Dobry plecak trekkingowy w dobrej cenie

Plecaki trekkingowe o pojemność 20-30 litrów cieszą się największym zainteresowaniem w naszym sklepie. To plecaki wykorzystywane zazwyczaj na jednodniowe wyjścia w góry (jeśli chcesz wędrować z całym sprzętem od schroniska do schroniska przez wiele dni, musisz wybrać plecak o pojemności 45-70 litrów). Dzięki nowoczesnej technologii są to plecaki wygodne i lekkie, więc mogą je nosić zarówno panie jak i panowie. Plecak trekkingowy 30 litrów musi oferować odpowiednią ilość miejsca, aby zabrać ze sobą kilka ubrań na zmianę i podstawowy sprzęt potrzebny na szlaku. Przyda się zatem obszerna komora główna i kilka większych, bądź mniejszych kieszeni. Wybierając plecak zwróć uwagę, czy posiada on możliwość podczepienia sprzętu także na zewnątrz. Służą do tego różnego rodzaju troki, klamry, uchwyty i karabinki. Plecaki trekkingowe często posiadają boczne paski kompresyjne. Mogą one okazać się bardzo przydatne jeśli odpowiednio je zastosujemy. Zadaniem pasków jest kompresja plecaka, eliminowanie pustej przestrzeni w plecaku. Kiedy plecak nie jest w pełni zapakowany, wystarczy "naciągnąć" paski a zmniejszymy dzięki temu jego objętość. Nasz ładunek w środku nie będzie się też dzięki temu przesuwał. Drugim zastosowaniem takich pasków jest przytroczenie ładunku czy dodatkowego wyposażenia na zewnątrz plecaka (chodzi o karimaty, śpiwory itp.). Niektórzy klienci narzekają, że paski kompresyjne są za krótkie. Jednak jest to kwestia bezpieczeństwa. Krótkie paski po prostu nie wiszą wokół plecaka, co mogłoby skutkować zaczepieniem paska o skały czy gałęzie. Pamiętajcie, że jeśli jest taka potrzeba i chcecie przymocować większy bagaż, możecie dokupić dłuższy pasek kompresyjny.

Ceny plecaków trekkingowych w sklepie eTraper zaczynają się już od ok. 120 zł. To proste modele, jednak dla kogoś, kto nie dysponuje większą kwotą i będzie korzystał z plecaka okazjonalnie będzie on wystarczający. W tym przedziale cenowym polecić możemy plecaki Campusa Nevada lub Oregon, a także Bergsona np. Asker. Bardzo udaną jest seria plecaków Regatta Blackfell o różnych pojemnościach. Sami z nich korzystamy na wypady w Sudety i sprawdzają się doskonale. Jeśli planujesz wydać na plecak 200-270 zł z pewnością zadowolony będziesz z któregoś z modeli Bergsona, szczególnie Molde, który jest u nas bestsellerem. Plecaki trekkingowe Fjord Nansen to wydatek ok. 350-400 zł. To sprawdzone plecaki z ugruntowaną renomą na rynku. Fjord Nansen od lat robi świetne plecaki i namioty.

System nośny, co to takiego?

Na system nośny składa się kilka elementów - szelki, wszelkie wkładki usztywniające plecy, np. stelaże, gąbki czy siatki dystansujące, a także paski piersiowe i biodrowe. Producenci korzystają ze swoich autorskich konstrukcji, a w zależności od wielkości lub przeznaczenia plecaka systemy te mogą się bardziej lub mniej od siebie różnić. Nikt nie zastosuje przecież skomplikowanego systemu z pełną regulacją w plecaku turystycznym za 100 zł. System nośny w plecaku trekkingowym pozwala na dopasowanie plecaka do budowy ciała i wzrostu użytkownika. To bardzo ważne, aby nie obciążał zbytnio samego kręgosłupa, a ciężar rozkładał się równomiernie. Plecak nie może "wisieć" na plecach. Ważne jest prawidłowe używanie pasów piersiowych i biodrowych, dobre ich dopasowanie pozwoli odciążyć kręgosłup. Warto sprawdzić jak dopasowany jest plecak codzienny lub szkolny naszego dziecka. Często widzimy jak dzieci noszą plecak na jednym ramieniu lub zwisający aż za pupę, a wystarczy wyregulować szelki i stosować pas biodrowy lub piersiowy (coraz częściej plecaki dziecięce je posiadają) aby uzyskać znaczącą poprawę. Systemy nośne umożliwiają dobrą wentylację pleców, co przekłada się na wysoki komfort podczas długich wędrówek w górach. Systemy Air In-Vent SQ-Mesh Bergsona lub StreamAir Regatty skonstruowane są tak, aby plecak zachował niewielki dystans od pleców. Pozwala to na swobodny przepływ powietrza i plecy nie robią się mokre. W specyfikacjach plecaków staraliśmy się przybliżyć nieco poszczególne systemy, więc zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą plecaków trekkingowych.