Koszyk

Plecaki wyprawowe (od ±35 l)

Duży plecak turystyczny

Duży plecak przyda Ci się na wyprawy kilkudniowe, na dłuższe podróże i wędrówki. Wybierając plecak pomyśl co będziesz przenosił, w jakiej ilości i jaki sprzęt do niego przytroczysz. Duży plecak trekkingowy musi być praktyczny i wygodny. Przeglądając ofertę eTrapera znajdziesz plecaki znanych marek: Campus, Fjord Nansen, Bergson lub Regatta. Od marca 2021 oferujemy także plecaki czeskiej marki Pinguin. Część dostępnych u nas plecaków testowaliśmy sami, część testowana była przez uznanych podróżników.

Produkty 1-12 z 34

Ustaw Kierunek Malejący
 1. Plecak wycieczkowy z portem USB Regatta Oakridge 30L
  NowośćPromocja
  Plecak wycieczkowy z portem USB Regatta Oakridge 30L
  Cena promocyjna 224,99 zł Regular Price 379,99 zł
 2. Plecak turystyczny z USB Regatta Oakridge 30L
  NowośćPromocja
  Plecak turystyczny z USB Regatta Oakridge 30L
  Cena promocyjna 224,99 zł Regular Price 379,99 zł
 3. Szary plecak trekkingowy Campus Polaris 37l
  Nowość
 4. Plecak trekkingowy Campus Polaris 37l
  Nowość
 5. Duży plecak wycieczkowy Campus Horton 45l
  Nowość
 6. Czerwony plecak trekkingowy Campus Horton 45l
  Nowość
 7. Plecak trekkingowy Pinguin Explorer 60l ABS System
  Promocja
  Plecak trekkingowy Pinguin Explorer 60l ABS System
  Cena promocyjna 575,99 zł Regular Price 639,99 zł
 8. Lekki plecak turystyczny Pinguin Trail 42l
  Promocja
  Lekki plecak turystyczny Pinguin Trail 42l
  Cena promocyjna 413,99 zł Regular Price 459,99 zł
 9. Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45
  Promocja
  Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45
  Cena promocyjna 476,99 zł Regular Price 529,99 zł
 10. Szary plecak Bergson Matterhorn 60l
  Promocja
  Szary plecak Bergson Matterhorn 60l
  Cena promocyjna 455,20 zł Regular Price 569,00 zł
 11. Plecak 60 litrów Bergson Matterhorn Czarny
  Promocja
  Plecak 60 litrów Bergson Matterhorn Czarny
  Cena promocyjna 455,20 zł Regular Price 569,00 zł
 12. Plecak wyprawowy Bergson Aneto 45l
  Promocja
  Plecak wyprawowy Bergson Aneto 45l
  Cena promocyjna 343,20 zł Regular Price 429,00 zł

Produkty 1-12 z 34

Ustaw Kierunek Malejący

Duże plecaki Campusa - pewny wybór!

Seria dużych plecaków marki Campus z pewnością należy do jednych z najbardziej udanych w tym przedziale cenowym. Plecaki Falcon lub Hawk kosztują ok. 200-300 zł i oferują nam ogrom możliwości i praktycznych rozwiązań. Marka Campus znana jest na Polskim rynku od wielu lat, ma ugruntowaną pozycję, a jej produkty uważane są za solidne i godne polecenia. Nie inaczej jest w przypadku plecaków. Modele Falcon (o różnej pojemności) wykonane są z cienkiego materiału o bardzo dużej wytrzymałości. Pozwala to na redukcję wagi samego plecaka bez utraty jego wytrzymałości. Duże plecaki różnych marek są do siebie podobne. Ale zwróć uwagę czy wybrany model posiada cechy ważne dla Ciebie. Takie, z których skorzystasz na szlaku. Duży plecak trekkingowy musi mieć sporo dodatkowych uchwytów, tak by móc przymocować do niego np. kijki trekkingowe, czekan, lub coś, co w komorze zajęłoby za dużo miejsca, czyli karimata, śpiwór itp. Ważne, żeby dostęp do wnętrza plecaka był nie tylko od góry. Wspomniany Falcon (ale nie tylko on) oferuje dostęp do dzielonej komory głównej także od dołu, niektóre od frontu. To daje możliwość wyciągnięcia czegoś z dna plecaka nie wypakowując go całego. Jeśli używasz kasku lub nart sprawdź czy dany plecak oferuje możliwość podpięcia takiego sprzętu.

Dopasuj plecak do sylwetki!

Każdy plecak, ale duży w szczególności, musi być idealnie dopasowany do Twojej sylwetki i wzrostu. Plecaki trekkingowe, a w zasadzie ich systemy nośne oferują duże możliwości w tym zakresie. Niektóre modele plecaków posiadają bardzo rozbudowany system, jak np. Air Flow marki Bergson lub Shift System w Campusie. Oprócz standardowych możliwości dopasowania długości szelek, pasków piersiowych i biodrowych możemy także przesuwać cały system w górę i w dół. Dzięki temu z plecaka wygodnie będą mogły korzystać zarówno osoby wysokie i smukłe, jak i niskie, krępe. Plecak jest zazwyczaj dodatkowo usztywniany metalowymi wstawkami, to tzw. stelaż. Warto sprawdzić, czy usztywnienie jest całkowicie wyciągane jeśli zechcemy złożyć plecak do małych rozmiarów, np. na czas przechowywania lub transportu w miejsce trekkingu. Staraliśmy się umieszczać taką informację w specyfikacji poszczególnych modeli. Prawidłowo dopasowany plecak nie obciąża nadmiernie kręgosłupa i nie powoduje szybkiego zmęczenia mięśni pleców w czasie w marszu czy wędrówki w górach.

Po co mi plecak z systemem H2O?

Często w opisie plecaka widzimy: posiada wkład hydracyjny, wyjście na camelbak, lub rurkę do picia. O co chodzi? W komorze głównej plecaka trekkingowego znajdziemy często oddzielną przegrodę. Służyć może ona na umieszczenie w niej plastikowego, elastycznego pojemnika na wodę do picia, to właśnie camelbak lub inaczej wkład hydracyjny. Plecak taki w górnej części posiada specjalny otwór przez który należy poprowadzić rurkę podłączoną do pojemnika z wodą a zakończoną ustnikiem. Końcówka z ustnikiem przyczepiona jest do szelki plecaka. Cały ten system umożliwia picie wody (lub innego napoju) w trakcie marszu czy wędrówki, bez zatrzymywania się. Nie trzeba wtedy co jakiś czas sięgać po butelkę z wodą, więc oszczędza to nam czas, ale także zmniejsza zmęczenie.